X
GO
Duyurular

6 Ocak 2020 Pazartesi

TKDK IPARD II 8.Başvuru Çağrı İlanı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 8. Başvuru Çağrı İlanı'na çıkmış bulunmaktadır.

8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirinden makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımlarına ilişkin başvurular kabul edilecektir.

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbirinde toplam destek bütçesi 50.000.000 Avro'dur. Yatırımcılara sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu'dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmakta olup, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

Söz konusu tedbir kapsamında desteklenecek  sektörler:

 

103-1 Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması


103-2 Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması


103-3 Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması


103-4 Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması


103-5 Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

8. Başvuru Çağrı İlanı'na başvurular 02.01.2020 tarihi saat 09:00'dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır. Online Proje Başvuru Sistemi 28 Ocak 2020 tarihi saat 21:00'de kapatılacaktır. Başvuruların TKDK İl Koordinatörlüklerine son teslim tarihi 31 Ocak 2020, saat 18:00'dir.

 

https://www.tkdk.gov.tr/Content/File/BasvuruFiles/BasvuruCagriIlani/IPARDII/IPARDII_SekizinciBasvuruCagriIlani.pdf

Print
0 Comments

Categories: DuyurularNumber of views: 930

Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x