X
GO
Duyurular

26 Mart 2021 Cuma

2021 Erasmus+ Çağrıları

2021-2027'de 26,2 milyar avro bütçeye sahip olan Erasmus + programının 2021 çalışma programı kabul edildi.

Yeni ve yenilenen program, her yaştan ve her kesimden 10 milyon Avrupalı için öğrenme hareketliliği ve sınır ötesi işbirliği projelerini finanse ederken Avrupa Eğitim Alanında belirtildiği gibi, daha kapsayıcı olmayı ve yeşil ve dijital geçişleri desteklemeyi amaçlayacaktır. Erasmus + ayrıca pandemi karşısında eğitim ve öğretim sistemlerinin dayanıklılığını da destekleyecek ve teşvik edecektir.

2021-2027 döneminde programın öne çıkan özellikleri: 

  • Kapsayıcı Erasmus +
  • Dijital Erasmus +
  • Yeşil Erasmus +
  • Gençler için Erasmus+: DiscoverEU
  • Dayanıklılık ve zorluklarla baş etme

 

Yurtdışında eğitim, staj, çıraklık ve eğitim, öğretim, gençlik ve sporun tüm alanlarında personel değişimi için fırsatlar sağlayan yeni Yeni Erasmus+ programı, okul öğrencilerine, yükseköğrenim ve mesleki eğitim ve öğretim öğrencilerine, yetişkin öğrencilere, gençlik değişimlerine, gençlik çalışanlarına ve spor koçlarına açıktır.

AB Üye Devletlerinde ve programla ilişkili üçüncü ülkelerde bulunan ve eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında aktif olan herhangi bir kamu kurumu veya özel kurum ve kuruluşlar, ülkelerindeki ulusal ajanslar aracılığı ile finansman için başvurabilir.

Bütçenin %70'ini oluşturan bireylerin hareketliliğin yanı sıra, yeni Erasmus+ sınır ötesi iş birliği projelerine de yatırım yapmaktadır. Bu işbirliği projeleri: Yükseköğretim kurumları (örneğin, Avrupa Üniversiteleri girişimi); okullar; öğretmen eğitimi ve yetiştirme kolejleri (örneğin Erasmus+ Öğretmen Akademileri); yetişkin öğrenme merkezleri; gençlik ve spor organizasyonları; mesleki eğitim ve öğretim sağlayıcıları (örneğin Mesleki Mükemmeliyet Merkezleri); ve öğrenme alanındaki diğer aktörler arasında olabilir.

25 Mart 2021 tarihinde 2021-2027 yılı Erasmus+ Programına ilişkin Basın Toplantısı Avrupa Komisyonu tarafından gerçekleştirilmiştir. Basın Bildirisine Link'ten erişebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için:

Türkiye Ulusal Ajansı web sitesi: www.ua.gov.tr

2021 Yılı Teklif Çağrısı için: https://bit.ly/3cklZhy

2021 Yılı Erasmus+ Program Rehberi için: https://bit.ly/2PpvcvZ

Print
0 Comments

Categories: DuyurularNumber of views: 394

Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x