X
GO
Duyurular

18 Mayıs 2021 Salı

21. Yüzyıl Dijital ve Kariyer Yetkinlikleri Programı

Program Amacı: Microsoft Türkiye tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve İŞKUR ile iş birliği içinde hayata geçirilen “21. Yüzyıl Dijital ve Kariyer Yetkinlikleri Programı”, 25 bin gence istihdam edilmelerini kolaylaştıracak temel dijital yetkinlikleri kazandırmak.

Uygun Başvuru Sahipleri: 18-30 Yaş Arası Gençler

Program Kapsamında Verilecek Eğitimler:  Yaklaşık 30 saatlik bir programdan oluşan eğitim kapsamında, dijital okuryazarlıktan iş hayatında kullanılan temel programlara kadar birçok konu işlenmektedir. 6 modüle sahip eğitim kapsamında aşağıdaki konularda eğitim verilecektir:

1) Dijital Okuryazarlık ve Bulutta Ortak Çalışma

İnternet, bulut ve dijital dönüşümle ilgili genel kültür bilgilerinin yanı sıra, OneDrive ve Sharepoint üzerinde ortak çalışabilme.

2) Dijital ve Profesyonel İçerik Oluşturma

Word ve Outlook eğitimlerinin yanı sıra; rapor, iş yazışmaları, teklif hazırlama gibi profesyonel içeriklerin oluşturulmasında dikkat edilmesi gereken konular.

3) Temel Veri Yönetimi ve Analizi

Excel üzerinden işletmelerde kullanılan temel hesaplama ve koşul tanımlama ile tablo oluşturma.

4) Etkili Sunum Hazırlama

PowerPoint programı ve etkili sunum hazırlamanın ipuçları.

5) E-ticaret ve İşletmeleri Dijitale Taşıma

Bir işletmenin dijital dünyada varlığını oluştururken dikkat edilmesi gerekenler; kurumsal kaynak planlama (ERP) ve e-ticaret platformlarının kullanımı.

6) Kariyer Becerileri

İş arama sürecinin planlanması, CV hazırlama, mülakat teknikleri ve liderlik.

Başvuru Şekli: Programa kayıt olmak isteyen kişiler ildeki herhangi bir Halk Eğitimi Merkezi giderek veya https://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx adresine girdikten sonra “Program No” bölümüne “105011600” yazarak başvurularını gerçekleştirebilecektir.

Detaylı Bilgi: https://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx

Print
0 Comments

Categories: DuyurularNumber of views: 145

Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x