X
GO
Duyurular

18 Mayıs 2021 Salı

KOBI Güçlendirme Destek Programı

KOBİ Güçlendirme Destek Programı AB finansmanı ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından yürütülmekte olan bir Programdır.

Program Amacı:  KOBIYöneticilerine stratejik yönetim, inovasyon ve uluslararası pazarlara rekabetçi yöntemlerle açılma konusunda gerekli farklındalık bilgi ve becerilerin kazandırılması.

Uygun Başvuru Sahipleri:

En az 1 (bir) yıl önce kurulmuş en az 5 kişinin çalıştığı, bir ürün ya da hizmet üreten küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (Her sektörden başvuru yapılabilir)

Başvuracak işletmelerin Türk vatandaşı veya geçici koruma sağlanan yabancılar tarafından kurulmuş̧ olması ya da geçici koruma sağlanan yabancı ve Türk vatandaşı ortaklı bir işletme olması gerekmektedir.

İşletmeler arası öncelik durumu: Kadın girişimcilerin sahibi olduğu şahıs firmaları ya da kadın girişimcilerin kurucu ortaklık payının en az %50 ve üzeri olduğu firmalara ve 30 yaş altı genç firma sahiplerine öncelik tanınacaktır.

Uygun Maliyetler: Uluslararası ticaret hacimlerini büyütmek adına en çok gelecek vaat eden proje fikirlerine sahip küçük ve orta ölçekli işletmeler için mikro hibe ve danışmanlık (Danışmanlık desteği ile KOBİ yöneticilerine Stratejik Yönetim, İnovasyon ve Uluslararası Pazarlara Rekabetçi Yöntemlerle Açılma konusunda gerekli farkındalık, bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir).

Destek Miktarı: 50.000 TL

Son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2021

Detaylı Bilgi: https://lnkd.in/dB2G6Up

 

Print
0 Comments

Categories: DuyurularNumber of views: 204

Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x