X
GO
Duyurular

23 Aralık 2020 Çarşamba

TÜBİTAK Avrupa Araştırma Konseyi Baş Araştırmacı Geliştirme Programı

Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) Baş Araştırmacı Geliştirme Programı (EBAGP), Türkiye araştırma camiasının, 13,1 milyar €’luk bütçesiyle dünyadaki en iyi araştırmacıları destekleyen ERC Programından azami ölçüde faydalanabilmesi için oluşturulmuştur.

Program ERC’ye proje sunmayı planlayan araştırmacıların hazırlık sürecinde ihtiyaç duyacağı proje yazma-sunma eğitim desteği, proje ön değerlendirme desteği ile mülakat eğitimi desteğini kapsamaktadır.

ERC Baş Araştırmacı Geliştirme Programı sürekli başvuruya açıktır. Destek sürecinin daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla genel başvuruların, başvuruya konu ERC çağrısının kapanmasından en az 45 gün önce tamamlanmış olması gerekmektedir.

ERC Baş Araştırmacı Geliştirme Programı genel başvurusu kabul edilen baş araştırmacı adayları alt destekler için yeniden başvurmalıdır. Bu başvurularda yalnızca hizmet alınacak uzman kişi/kuruluşun kriterlere uygunluğu veya seyahat gerçekleştirilecekse seyahatin amacına bakılarak değerlendirme yapılmakta ve çok kısa sürede geri dönüş gerçekleştirilmektedir.

Genel başvurusu kabul edilen başvuru sahiplerinin, alt destek başvuruları için aşağıdaki süre kriterlerine uymaları gerekmektedir:

  • Proje Yazma-Sunma Eğitimi için eğitim başlangıç tarihinden 10 gün önce,
  • Proje Ön Değerlendirme desteğinde çağrı kapanış tarihinden 10 gün önce,
  • Mülakat Eğitimi desteği için eğitim başlangıç tarihinden 10 gün önce.

Destek sürekli başvuruya açıktır ve http://destekler.h2020.org.tr/ adresi üzerinden online olarak başvuru yapılmaktadır. Başvuru sonrasında ıslak imza gerektiren belgeler TÜBİTAK’a posta yoluyla iletilmelidir. 01.01.2021 tarihi itibariyle başvurularda e-imza kullanılması zorunlu olacaktır. E-imza ile tamamlanan başvurularda ıslak imza talep edilmemektedir.

Detaylı bilgiye https://h2020.org.tr/tr/destekler/erc-bas-arastirmaci-gelistirme-programi/basvuru bağlantısından ulaşılabilmektedir.

Print
0 Comments

Categories: DuyurularNumber of views: 388

Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x