X
GO
Duyurular
[EasyDNNnews:IfNotExists:Image]

1 Şubat 2021 Pazartesi

[EasyDNNnews:EndIf:Image]

KOSGEB Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı

KOSGEB tarafından 01.02.2021 itibariyle başvuruları alınacak olan  “KOSGEB Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı“ duyurusu ilan edilmiştir

Buna göre Araştırma-geliştirme (Ar-Ge) ve inovasyon projeleri aracılığıyla bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip küçük ve orta büyüklükte işletmeler (KOBİ) ile girişimcilerin; yeni bir ürün, yeni bir süreç ve/veya yeni bir hizmet üretmelerinin veya iyileştirmelerinin, Ürün geliştirme (Ür-Ge) faaliyetleri ile değişen pazar taleplerine ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamaları amacıyla, KOBİ’ler tarafından orijinal, iyileştirilmiş veya değiştirilmiş yeni ürünlerin üretilmesi desteklenecektir.

Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı kapsamında Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon projeleri için destek üst limiti 750.000 TL’dir.

  • Programdan yararlanabilecek başvuru sahipleri  Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programından araştırma geliştirme ve inovasyon konularında projesi olan İşletmeler/girişimciler ile ürün geliştirme konusunda projesi olan işletmeler olarak belirtilmiştir.
  • Programa başvuru  www.kosgeb.gov.tr adresinden ve/veya e-devlet üzerinden erişim sağlanan KOBİ Bilgi Sistemi (KBS) üzerinden Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı Proje Başvuru Formunun doldurulup onaylanmasıyla yapılmaktadır.
  • Proje süresi 4 ay ve katları olacak şekilde en az 8, en fazla 24 aydır. Yararlanıcının talep etmesi halinde kurul kararı ile 4 ay ve katları olacak şekilde 12 aya kadar ek süre verilebilir. Verilen ek süre ile birlikte proje süresi toplamda 24 ayı geçemez.

Program kapsamında sağlanan destekler, üst limitler ve diğer detaylar hakkında bilgiye  https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/7664/arge-urge-ve-inovasyon-destek-programi bağlantısından ulaşılabilir.

Print
0 Comments

Categories: DuyurularNumber of views: 500

Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x