X
GO
Duyurular

9 Eylül 2022 Cuma

Kütahya Bilimle Şenleniyor

Projenin genel amacı; Bilim, Doğa, Fen, Bilişim, Teknoloji, Mühendislik ve Sanat ile ilgili konuları içeren disiplinler arası bir yaklaşımla toplumun her bireyi ile bilimin eğlenceli dünyası arasında köprü kurmak, bilime karışı olumlu tutum geliştirmek, bireyin bilim ve teknolojiye ilgisini artırarak bilimsel bakış açısı kazandırmak, katılımcıların aktif rol aldığı katılımcı merkezli etkileşimler sayesinde bireyleri yaparak yaşayarak öğrenen bireyler haline getirerek, bilimsel süreçler hakkında farkındalık oluşturmaktır.
Kütahya Valiliği, Ajansımız ve Kütahya AFAD iş birliği ile Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 15-16-17 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek etkinliklerde, hedef kitlelerin katılabileceği ve halkın erişimine açık Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü önünde bulunan 5.400 metrekare büyüklüğündeki yeşil alan ve tarihi Germiyan Sokakta bulunan Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü konağı bahçesi ve Özel Kırdar Bilgiören Koleji Planetaryumunda atölye çalışmaları yapılacaktır.

Proje kapsamında toplam 43 atölye (5 yedek etkinlik dâhil olmak üzere) planlanmıştır. Bu etkinlikler 3 farklı alanda gerçekleştirilecektir: Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Açık Hava Ön Bahçe, Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü Açık Hava Bahçesi ve Özel Kırdar Bilgiören Koleji Planetaryumu. Etkinliklerin tamamı etkileşime dayalı olarak hedef grupları oluşturan okul öncesi okullar, ilkokullar, ortaokullar, liseler, üniversite öğrencileri ve hayat boyu öğrenen konumundaki veliler ve vatandaşlar için tasarlanmıştır.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için tıklayınız.

Print
0 Comments

Categories: DuyurularNumber of views: 336

Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x