X
GO
Duyurular

2 Aralık 2019 Pazartesi

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı

5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amacıyla 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Çağrı Metni yayınlandı.

 

4006 Destek Programına aşağıdaki kurumlar başvuru yapabilir:

 

5-12. sınıflar arasında eğitim öğretim hizmeti veren devlet okulları,

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM),

Öğretim programlarında Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türkçe vb. derslerden en az üçüne yer veren Mesleki Eğitim Merkezleri,

Bünyesinde 5-12. sınıfların eğitim gördüğü görme, işitme ve zihinsel engelli devlet okulları.

Proje Yürütücüsü Kurumda, kadrolu ya da tam zamanlı görevli bir öğretmen proje yürütücüsü olabilir. Ancak; Müdür, Müdür Yardımcıları ve Ücretli Öğretmen olarak görev yapanlar proje yürütücüsü olamaz.

 

Başvurunun sistem üzerinden tamamlanıp proje yürütücüsü tarafından onay verilmesi için son tarih 30 Aralık 2019 saat 17:30’dur. Başvuru sistem üzerinden yapılacağından, basılı kopya olarak gönderilmesi gereken herhangi bir evrak bulunmamaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için: bilimiz.tubitak.gov.tr

Print
0 Comments

Categories: DuyurularNumber of views: 582

Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x